X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

چرا همیشه اول باید عنوان پست خود را بنویسید، بعد محتوای آن را؟

چهارشنبه 15 بهمن 1393 ساعت 08:29

می‌خواهید عناوین جذاب و گیرا برای پست‌های وبلاگتان بنویسید و یا حتی پستهایتان از محتوای بهتری برخوردار شوند؟


اول از همه با نوشتن عنوان پست‌تان شروع کنید


البته شما به یک ایده اولیه به عنوان موضوع اصلی پست، مقاله و یا گزارش آزادتان نیاز خواهید داشت.اما بعد از آن که به ایده مناسبی رسیدید با توجه به آن و قبل از آنکه حتی یک کلمه از محتوای پست‌تان را بنویسید باید اول یک عنوان مناسب برای آن بنویسید.


چرا؟


چون عنوان شما درست مانند یک قول یا وعده‌ای برای خوانندگان است و نقش آن بیان روشن سود و فایده‌ای است که در برابر گرفتن وقت با ارزش خوانندگان، نصیب آنان می‌شود.


اما همان طور که می‌دانید روال معمول این است که همیشه اول وعده‌ای داده می‌شود، سپس برای عملی کردن و تحقق آن تلاش می‌شود.بنابراین وقتی اول محتوای خودتان را می‌نویسید و سپس با مطالعه دوباره و دوباره آن و با یک مهندسی معکوس، می‌خواهید عنوان جالبی را برای آن بنویسید اغلب در وضعیت نامطلوبی گیر می‌افتید.


شما باید برعکس این کار را انجام بدهید یعنی اول باید عنوان پست جدیدتان را بنویسید.


وقتی عنوان پست جدیدتان را مشخص می‌کنید در واقع مثل این است که دارید وعده‌ای را به خوانندگانتان می‌دهید و با نوشتن محتوای اصلی، در واقع به دنبال تحقق و عملی کردن آن وعده هستید.


این کار حتی کمک می‌کند تا نوشته شما از یک ساختار مناسب، محکم و روشن بهره‌مند بشود.


اما وقتی ابتدا محتوای اصلی را می‌نویسید انگار دارید برای تحقق وعده‌ای تلاش می‌کنید که حتی برای خودتان هم ناشناخته است و باور کنید انجام این کار بسیار سخت است و اینگونه پست‌ها در نهایت به یک عنوان ضعیف و کم مایه ختم می‌شود که بسیاری از اوقات توجه هیچ خواننده و یا وب‌گردی را به خود جلب نمی‌کند.


حدس می‌زنم الان دارید می‌گویید: می‌دانی ،درست مانند عناوین و محتوای وبلاگ خودت!


حتی ممکن است یکی از شما بگوید که «اما هنوز این پست هیچ چیزی درباره اینکه چگونه می‌توانم یک عنوان مناسب بنویسم به من نمی‌گوید؟»


درست است اما نگران نباشید چون به زودی همه چیز را درباره نوشتن عناوین جذاب و گیرا را برای شما بیان می‌کنم.

نظرات (2)
چهارشنبه 15 بهمن 1393 ساعت 19:02
ممنون مفید بود
امتیاز: 2 0
چهارشنبه 15 بهمن 1393 ساعت 11:13
شخصاً هر دو شیوه رو تجربه کردم و کاملا موافقم که با انتخاب عنوان در ابتدای کار و بعد شروعِ نوشتنِ متن، پست خیلی بهتری خواهیم نوشت تا نوشتن متن در ابتدا و در انتها انتخاب یک عنوان مناسب.
مثال‌هایی که زدید جالب بود، ممنون :)
امتیاز: 2 0
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد