سخنی با وبلاگ‌نویسان ایرانی: کارشناس بودن را فراموش کنید ،به جای آن یک ماجراجو و جستجوگر باشید

سه‌شنبه 8 دی 1394 ساعت 13:34

بگذارید قبل از هر چیزی بگویم که من کارشناس وبلاگ نویسی، تولید محتوا یا حتی کارشناس بازاریابی اینترنتی نیستم ، بارها این را گفته‌ام اما این دلیل نمی‌شود که دیگر وبلاگ ننویسم. چون وبلاگ نویسی از نظر من تجربه‌ای لذت بخش حاصل از به اشتراک گذاری افکار، عقاید و تجربه‌های واقعی ما در زندگی است که می‌تواند نتایج فوق العاده مفیدی داشته باشد.


تنها هدف مهم من در «لذت وبلاگ نویسی» هم این است که شما و دیگر خواننده‌های محترم را تشویق کنم تا لذت وبلاگ نویسی را تجربه کنید.


اما این روزها وبلاگ نویسی شاهد افرادی هست که خود را کارشناسان بزرگ معرفی می‌کنند اما وقتی با آنها از نزدیک برخورد می‌کنیم می‌بینیم که فردی معمولی هستند و فقط ادعای کارشناسی دارند و این برای فضای وبلاگ نویسی ما خوب نیست.


درسته! قبول دارم که برای گام نهادن در مسیر وبلاگ نویسی حرفه‌ای باید در حوزه کاری خودتان کارشناس باشید و چه بهتر که یک کارشناس خبره هم باشید.


اما این دلیل نمی‌شود که درباره خودتان به خوانندگانتان دروغ بگویید و حسی آمیخته با تقلب و دورویی را القا کنید.


اگر به وبلاگ نویسی علاقه دارید و در هیچ زمینه‌ای هم کارشناس و خبره نیستید اصلا امتیاز منفی برای شما حساب نمی‌شود. بهتر است با خودتان و خوانندگانتان صادق باشید و خودتان را یک دانشجو یا کسی که دوست دارد چیزهای بیشتری یاد بگیرد معرفی کنید. من خودم همیشه دوست دارم در جستجوی یادگیری چیزهای جدید باشم 


حتی می‌توانید خودتان را یک ماجراجوی بنامید و دست به ماجراجویی بزنید و داستان خودتان را با خوانندگانتان به اشتراک بگذارید


به عنوان مثال یکی از ماجراجویی‌های من ، خواندن هزار رمان است. این بزرگترین چالشی است که در حال حاضر دارم.و شاید روزی داستان موفقیتم را با شما به اشتراک بگذارم.در پایان این پست کوتاه دوباره خطاب به همه وبلاگ نویسان ایرانی می‌گویم که سعی کنید خودتان باشید نگران نقاط ضعف و کاستی‌هایتان نباشید چون هیچ کس در این دنیا کامل نیست.