تولید محتوا چالشی سخت برای هر وبلاگ نویس

چهارشنبه 20 آذر 1392 ساعت 11:43

تولید محتوای نو و منحصربفرد ، کار اصلی یک وبلاگ نویس حرفه‌ای است.


محتوا پادشاه است.برای نوشتن یک پست ،هرگز مطلبی را از منبع دیگر به طور کامل کپی نکنید.


برای افزایش رتبه وبلاگ خودتان باید پست‌های منحصربفرد بنویسید.


و....

 
ادامه مطلب ...

برچسب‌ها: تولید محتوا

دردسرهای یک وبلاگ نویس تازه کار

دوشنبه 18 آذر 1392 ساعت 00:56

زمانی که دارم این پست را می‌نویسم ،در این فکر هستم که چگونه یک پست داغ و خواندنی بنویسم؟ به روزهای گذشته فکر می‌کنم.به روزهایی که تازه تصمیم گرفته بودم تا یک وبلاگ برای خودم درست کنم.در آن روزها رویای داشتن یک وبلاگ داغ و خواندنی لحظه‌ای از ذهنم خارج نمی‌شد ،شیرین ترین و لذت بخش ترین قسمت برنامه روزانه من پرس و جو کردن و تحقیق درباره وبلاگ و وبلاگ نویسی بود.


اما بعد از اینکه در سرویس بلاگ اسکای یک وبلاگ برای خودم درست کردم و چند پست نوشتم به یک مشکل اساسی برخورد کردم.این مشکل باعث شد تا از انگیزه و شور و شوق فراوان من برای نوشتن در وبلاگ کاسته شود.چون

 


ادامه مطلب ...

هنر ساختن لیست در وبلاگ نویسی

پنج‌شنبه 7 آذر 1392 ساعت 13:27

اگر شما یک وبلاگ نویس حرفه‌ای باشید یا یک خواننده وبلاگ ،در هر دو حالت در وبلاگ مورد علاقه خودتان پست‌هایی را خوانده‌اید که عنوانی شبیه به این موارد داشته‌اند : "ده عادت وبلاگ نویسان موفق " ، " بیست راه برای خلاقیت بیشتر در زندگی" ، " پنج راه برای کسب اعتماد به نفس بیشتر".

همه اینگونه پست‌ها از یک روش مشترک برای نوشتن و جذب مخاطب استفاده کرده‌اند.


این تکنیک موفق در وبلاگ نویسی « ساختن لیست » نام دارد


 که در حال حاضر کاربرد فراوانی در بین وبلاگ نویسان حرفه‌ای دارد. یکی از روشهای معمول برای نوشتن یک پست و جذاب ساختن آن ، تهیه لیستی از نکات و موارد ارزشمند است.خوانندگان وبلاگ هم از خواندن اینگونه پستها لذت بیشتری می‌برند.


در این پست می‌خواهم به موضوع لیستها و اهمیت آنها در وبلاگ نویسی بپردازم.

 


ادامه مطلب ...

سه چهره موفق وبلاگ نویسی حرفه‌ای ایران

سه‌شنبه 5 آذر 1392 ساعت 15:30

من در وبلاگ لذت وبلاگ نویسی به دنبال این هستم تا به شما بگویم که تجربه لذت حاصل از اشتراک افکار همان هدفی است که وبلاگ و وبلاگ نویسی برای شما به ارمغان می‌آورد.دوست دارم بدانید که اشتراک افکار باعث خواهد شد تا ما برای کسب موفقیت‌های بزرگ در زندگی شانس بسیار زیادی داشته باشیم.


صرف نظر از اینکه شما چه شغلی دارید یا میزان تحصیلات شما چه قدر است ؛هر کدام از شما در زندگی واقعی تجربه‌های فراوانی از موفقیت و شکست داشته‌اید.شما می‌توانید با نوشتن یک پست در وبلاگ شخصی خودتان همان تجربه‌های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.انجام این کار باعث می‌شود تا همه بهتر و موفق تر زندگی کنیم.


دوست داشتم در زمینه وبلاگ نویسی حرفه‌ای چند چهره موفق را معرفی کنم.چون داشتن الگوی موفق می‌تواند برای همه ما انگیزه‌هایی برای شروع دوباره و کسب موفقیت ایجاد کند.

در طی چند ماهی که در زمینه وبلاگ نویسی حرفه‌ای تحقیق و مطالعه می‌کنم.با سه چهره موفق در زمینه وبلاگ نویسی آشنا شده‌ام.در ادامه این مطلب درباره این سه وبلاگ نویس موفق با شما بیشتر صحبت می‌کنم.

 
ادامه مطلب ...

حرفهای یک وبلاگ نویس پر شور و شوق

یکشنبه 3 آذر 1392 ساعت 09:39
از آنجایی که نسبت به مقوله وبلاگ و وبلاگ نویسی علاقه فراوان دارم.بسیار کنجکاو هستم تا با افراد فعال در این زمینه آشنا شوم و تلاش می‌کنم تا وبلاگهای خوب و مفید را بیابم.چون دوست دارم مطالب آنها را بخوانم و از نظرات وبلاگ نویسان حرفه‌ای آگاه شوم.

خواندن وبلاگهای مفید و موفق،همیشه برایم لذت بخش بوده و هست.خواندن وبلاگهای مفید چیزی است که باعث می‌شود،کیفیت نوشتن ما بهبود پیدا کند.


پس شما که یک وبلاگ نویس تازه کار و پرشور هستید به آسانی می‌توانید کیفیت نوشته‌های خود را افزایش دهید.کافیست چند وبلاگ خوب و پرمحتوا در زمینه موضوع انتخابی خودتان پیدا کنید.هر روز به آنها سر بزنید و حداقل یک پست را انتخاب کنید و با تمرکز بخوانید.سعی کنید کشف کنید که نویسنده چه نکات مهمی را در ارتباط با وبلاگ نویسی حرفه‌ای به کار برده است.


علاوه بر اینها من سعی می‌کنم تا نوشته‌های من ،حس خوبی به خوانندگان بدهد.یعنی می‌خواهم وقتی که شما این پست را می‌خوانید ،احساس نکنید که دارید یک کتاب درسی مانند کتاب ریاضیات دبیرستان را می‌خوانید.یا اینکه نمی‌خواهم این طور حس کنید که دارید یک دفترچه راهنمای لوازم خانگی را مطالعه می‌کنید.

اگر بخواهم یک جمله کوتاه به شما بگویم.تا بتوانید با عمل به آن،مخاطبان زیادی را به سوی وبلاگ خود جذب کنید.آن جمله به این شکل می‌شود.


یک وبلاگ نویس پرشور و با اشتیاق باشید.


شاید بپرسید چرا این موضوع اینقدر مهمه؟

به این دلیل که همه خوانندگان وبلاگ شما انسان هستند.اینطور نیست؟


همه ما انسان هستیم و همه ما دارای احساس هستیم.و البته که همه ما به کمی تفریح و سرگرمی نیاز داریم.


احساسات و هیجانات یک وبلاگ نویس در میان کلماتی که می‌نویسد.برای خوانندگان وبلاگ به روشنی قابل درک است.اگر سعی کنیم احساس خود را غیر واقعی و مصنوعی نشان بدهیم خوانندگان وبلاگ خواهند فهمید.و شاید همین باعث شود وبلاگ ما را برای همیشه ترک کنند.

من خودم بارها تجربه کرده‌ام وقتی در هنگام نوشتن یک پست احساس خوبی دارم و حسابی پر از انرژی و نشاط هستم.به طور معمول پستی که می‌نویسم.موفقیت بالایی را کسب می‌کند.


مطالب مرتبط :
( تعداد کل: 6 )
   1       2    >>